Podcasty

S tvorbou podcastů jsem začal celkem nedávno. Budu se snažit postupně přidávat další. Kvůli mému časovému vytížení nemohu zaručit, že bude jejich počet přibývat nějak pravidelně. Mohu jen zatím prozradit, že připravuji podcast na téma nízké konvekce, kde se pokusím vám celé téma představit v celé šíři, tak, aby každý čtenář pochopil proč jsem si zvolil právě tuto část meteorologického "spektra" a věnuji mu roky zkoumání, které mě nakonec dovedlo k vytvoření tohoto webu a facebookové stránky. Na podcast se můžete dívat jako na klasické video (některé podcasty jsou spíše naučná videa), jiné zas lze mít puštěné a prostě jenom poslouchat, je to čistě na Vás.

Počty tornád v České republice

V tomto videu se dozvíte informace o tom, jak to je s tím "přibývajícím počtem tornád". Začali jsme si více všímat tornád více až po katastrofě na jižní Moravě? Jak se vším souvisí lepší informovanost, internet a sociální sítě. Hrozí Evropě tornáda společně se změnou klimatu?

Lov Bouřek 

O co vlastně těm lovcům bouřek jde? Je to skutečně jen "šílenství" a běhání do polí? Je možné v Evropě potažmo v České republice povýšit tento koníček na něco víc? Historie lovu bouřek v ČR. Jak ovlivňují sociální sítě vnímání lidí ve vztahu k lovcům bouřek. Jakých chyb se lidé nejčastěji dopouštějí. Jak správně sledovat bouřku, tak abychom zvýšili šanci, že vyfotíme to nejlepší?

Meteorologický radar

Pohled do historie meteorologického radaru. Jak to vlastně vše začalo? Jakou roli hrála druhá světová válka v rozvoji radarové techniky? Kdy byla detekována první supercela? Jak vlastně takový radar funguje a jaké je jeho využití pro meteorologii?

Copyright 2023 Miloslav Roháček - e-mail: putovanizabourkami@seznam.cz / Osobní­ Facebook / research-katja.cz